Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Nadměrné pocení dlaní: Pomůže šalvěj a kvalitní kosmetika

Naučte se pár jednoduchých kroků, díky kterým zvítězíte nad pocením rukou.

Od teď už pro vás bude hračka podávání ruky i tanec s partnerem. Nadměrné pocení rukou vás už trápit nebude.

Proč se nadměrně potí právě moje tělo a dlaně?

Za nadměrným pocením neboli hyperhidrózou stojí podle výzkumů 3 hlavní příčiny: hluboké emoce, hormony a některé zdravotní problémy.

Potní žlázy hrají hlavní roli

Potní žlázy hrají hlavní roli

Při nadměrném pocení jsou potní žlázy nepřetržitě v chodu. Vlastně vám tím dávají najevo, že vaše tělo má neustálou potřebu se zchladit a zklidnit.

Co způsobuje pocení rukou?

Co způsobuje pocení rukou?

Za vlhkými dlaněmi může stát celá řada faktorů a příčinu často dokáže určit jen lékař. Pokud máte nadměrné pocení v rodině, existuje jediná pomoc – antiperspirant neustále po ruce.

Existuje řešení, které pocení zabrání?

Myslíte to s léčbou nadměrného pocení vážně? Potom nejprve vypozorujte, co přesně pocení rukou způsobuje. Potíte se nejvíce ve stresových situacích a při pocitech úzkosti, nebo má vaši hyperhidrózu na svědomí váš zdravotní stav? Častou zdravotní příčinou jsou totiž například revmatoidní artritida a hypertyreóza, tedy onemocnění štítné žlázy. 

Při hyperhidróze se mohou vaše dlaně potit až 5x více než ostatním. Máte-li pocit, že je pocení opravdu nesnesitelné, zajděte k lékaři. Jedině on dokáže určit přesnou diagnózu a navrhnout léčbu. Pokud jste však zpozorovali, že pocení se dostavuje jen ve chvílích stresu, je možné jej zvládnout pomocí relaxačních technik a vhodné kosmetiky.

Jako první pomoc použijte silný antiperspirant, který udrží pot na uzdě. NIVEA Kuličkový antiperspirant Stress Protect pomůže zmírnit produkci potních žláz přímo u zdroje. Působí okamžitě a funguje až po dobu 48 hodin. Mějte ho u sebe v situacích, které vedou k nadměrnému pocení – snadno ho schováte do každé kabelky.

Jak si poradit s nadměrným pocením

Účinné antiperspiranty a sprchové gely s nádhernou vůní: Kdo říkal, že boj proti pocení nemůže být příjemný?

Vyhrajte nad pocením dlaní díky správnému antiperspirantu

Při výběru dejte pozor, abyste sáhli po antiperspirantu, a ne deodorantu. Na deodorant při nadměrném pocení nespoléhejte. Pocení totiž nezabrání, "pouze" ochrání před pachem potu.

Které produkty od NIVEA pomohou při nadměrném pocení (nejen) rukou?

Při nadměrném pocení (nejen dlaní) je nezbytné udržovat póry a potní žlázy čisté. Snažte se vyhnout sprchovým gelům s vysokým množstvím přidaných olejů – lepší je spolehnout se na čistící sprchové gely, jako je NIVEA Osvěžující sprchový gel Fresh Pure. Pokožku zanechá svěží, hydratovanou a krásně voňavou.

K běžnému mytí rukou si pořiďte šetrné mýdlo, například NIVEA Krémové tuhé mýdlo s panthenolem, euceritem a glycerinem. Tahle trojice vytvoří pěnu, která zanechá pokožku hebkou a hydratovanou.

Antiperspirant je nezbytnou součástí kabelky. NIVEA Tuhý antiperspirant Protect & Care se rychle vstřebá, takže ho můžete použít i bezprostředně před schůzkou. Zvláště vhodné pro ruce jsou také antiperspiranty obohacené kaolinem, jako je NIVEA Tuhý antiperspirant Powder Touch, které zanechají ruce i podpaží suché a krásně voňavé.

Šalvěj – přírodní lék pro dlaně, které se potí

Šalvěj

Šalvěj lékařská je dobře známá pro svou schopnost snížit funkci potních žláz. Dopřejte si dva až tři šálky šalvějového čaje denně a poznáte změnu. Skvěle funguje také příjemná koupel rukou ve vlažném šalvějovém čaji.

Trápí vás nadměrné pocení i jinde než na dlaních? Podívejte se, jak zabránit nadměrnému pocení a jaké tělesné pochody za ním stojí.