POKOŽKA NA PRVNÍM MÍSTĚ

Pro značku NIVEA je pokožka vždy na prvním místě. Už více než 100 let zkoumáme pokožku a hledáme pro ni to nejlepší. Jsme jedni z předních odborníků v péči o pokožku a neustále se snažíme sebe i své produkty zdokonalovat. Nezapomínáme však ani na svět kolem nás a snažíme se dělat to nejlepší nejen pro vás, ale také pro životní prostředí.

NIVEA VÍ, CO POKOŽKA POTŘEBUJE…

Díky více než 100 letům zkušeností, 2 000 vědeckých studií ročně a více než 1 000 odborníků, kteří veškerý svůj čas věnují pouze výzkumu a vývoji, opravdu víme, co je pro pokožku to nejlepší a jak o ni správně pečovat.

Jen v roce 2018 se použilo více než 1900 našich patentovaných technologií pro vývoj dalších produktů.

Nestačí nám pouze dodržování předpisů, chceme víc. Chceme, aby pokožka dostala pouze to, co si doopravdy zaslouží. Náš seznam kritérií pro výběr ingrediencí a výrobu je proto mnohem přísnější než jakákoliv legislativní nařízení.

… A MILUJEME TO

V souladu s našimi vysokými standardy saháme pouze po takových ingrediencích, jež pokožku udržují zdravou, krásnou a posilují ji. Vždy hledáme nejlepší a nejudržitelnější možné řešení. Takové, které neuškodí přírodě a naší planetě.

Pokud ve složení zahlédnete umělou přísadu, nemusí to být vždy důvod k panice. Často se totiž jedná o přísady, které jsou pro naše tělo i planetu mnohem lepší než jejich přírodní alternativa.

Jako příklad uvádíme éterické oleje: Jejich přírodní podoba může způsobit podráždění pokožky, avšak syntetické éterické oleje jsou šetrné i k nejcitlivější pokožce.

JAK TO S POKOŽKOU DOOPRAVDY JE

Více než sto let vám pomáhá NIVEA cítit se ve svém těle krásně a zdravě. Miliony spotřebitelů se svěřují do naší péče a vkládají do nás svou důvěru. My si toho vážíme a snažíme se neustále se zlepšovat a posouvat dál. Věříme v péči o pokožku, která přináší přesně to, co potřebuje. A proto naše produkty obsahují pouze to, čemu my sami věříme a pochybným ingrediencím se vyhýbáme.

Naše přísady rozlišujeme na "klíčové" a "významné". Ingredience, které označujeme jako "významné", jsou každodenními hrdiny našeho kosmetického světa. Vykonávají základní funkce a starají se o to, aby vaše pokožka dostávala tu nejlepší možnou péči. Jedná se například o texturizéry a emulgátory, díky nimž mají výrobky správnou konzistenci a snadno se aplikují. Patří sem i konzervanty, které uchovají produkty bezpečné po dlouhou dobu.

Přísady označované jako "klíčové" jsou naši superhrdinové, kteří výrobkům propůjčují super schopnosti. NIVEA dokonce objevila některé nové látky, jako například koenzym Q10, který zcela změnil kosmetický svět. Všechny tyto látky pozvedávají úroveň produktů na vyšší příčku a dělají z nás to, čím jsme. Kvalitní kosmetiku. Nic víc, nic míň.

Na kvalitě našich výrobků nám záleží. Proto všechny použité ingredience podstupují přísné testy, které jdou i nad rámec povinností. Díky nim si můžeme být stoprocentně jistí, že vám dáváme jen to nejlepší. A vy naší kosmetice věříte.

Zajímá vás složení výrobků podrobněji? Prozkoumejte jednotlivé látky a zjistěte, proč je NIVEA používá.


Prozkoumejte klíčové ingredience

Seznamte se se superhrdiny, díky nimž je péče o pokožku tak snadná! Naše hlavní ingredience pečují o vaši pokožku, chrání ji, zabraňují jejímu stárnutí a navíc zvyšují účinnost dalších látek a celkově tedy i účinnost našich produktů. Tady jsou:

Eucerit

Co je Eucerit?

Dalo by se říct, že Eucerit je hlavním superhrdinou celé značky NIVEA. Jedná se o emulgátor, který byl objeven před více než stoletím. Proč se pro nás stal tak důležitým? Eucerit umožňuje smíchání mastných a vodnatých složek v kosmetických přípravcích. Jen díky němu mohou mít naše výrobky tak unikátní konzistenci. A kde se bere? Eucerit je přirozeně získaná látka z lanolinu.

Q10

Co je Q10?

Koenzym Q10 je molekula, kterou naše tělo produkuje a která je nezbytná pro energetický metabolismus buněk. Těm pomáhá růst, regenerovat a těšit se zdraví. Q10 je však také silný antioxidant, jenž bojuje s volnými radikály, vysoce reaktivními molekulami, které poškozují nejen buněčné DNA, ale také proteiny a lipidy.

Kreatin

Co je kreatin?

Kreatin si lze představit jako takovou zásobárnu energie pro naše orgány. Jedná se o organickou sloučeninu produkovanou v játrech, ledvinách a ve slinivce břišní. Funguje podobně jako baterie, která váže, transportuje a uvolňuje energii.

Sladký olej z mandlí

Co je mandlový olej?

Sladký olej z mandlí se lisuje za studena ze zralých mandlových jader a poté se rafinuje. Zlatý olej s lehce nasládlou vůní má velmi pestré využití. Používá se například v lékařství, v péči o pleť, ale i při vaření.


Další přísady

Spojovadla

Pojidla, chcete-li spojovadla, pomáhají k lepšímu mísení různých složek (jako je třeba voda s olejem) a také k tomu, aby se naše výrobky lépe vstřebávaly do pokožky:

 

Texturizéry

Díky těmto látkám mají naše krémy, gely i mléka ideální a tak příjemnou konzistenci:

  • Reologický modifikátor
  • Rozpouštědla
  • Perleťová činidla
  • Kalidla

Čisticí látky

 

Tyto látky napomáhají k odstranění starých kůžních buněk a nečistot z pleti:
  • Povrchově aktivní látky
  • Peelingová činidla

Základní péče

Poskytují pokožce nejdůležitější péči, hydratují ji a přispívají k tomu, aby měla správné pH:

UV Filtry

Tyto látky chrání pokožku před nebezpečnými UV paprsky:

Vůně

Aby produkty příjemně voněly nebo chutnaly (balzámy na rty):

Konzervanty

Konzervanty

Udržují produkty vždy bezpečné pro pleť